Doplnky

Žalúzie a sita

Vnútorné horizontálne žalúzie – Žalúzie Isoline

žaluzie Isoline 4

Sú najdostupnejšou a najlacnejšou prirodzenou ochranou proti slnečným lúčom. Ponúkame ich v celotieniacom prevedení, čím je viac zabránené preniku svetla. Žalúzie Isoline majú jednoduché ovládanie, zabezpečené guľôčkovou retiazkou. Pozostávajú z hliníkových lamiel a oceľového nosníka so skrytou kompletnou mechanikou. Nosník môže mať podla typu hranaté alebo oblé tvary. Samozrejmosťou je aj imitácia dreva, ktorá sa dokonale hodí k drevodekorom okien. Pri týchto žalúziach sa dá zladiť i horný profil vďaka rôznym farebným prevedeniam nosníkov.

Výhody žalúzii Isoline

 • moderný design
 • jednoduchá montáž
 • široká škála farebných odtieňov
 • imitácia dreva
 • farebné zladenie horného a spodného profilu
 • jednoduché ovládanie
 • celotieniace prevedenie

VERTIKÁLNE ŽALÚZIE

Vertikálne žalúzie sú nezameniteľným bytovým doplnkom všade tam, kde sa kladie vyšší dôraz na estetický dojem interiéru.

Obzvlášť vhodné sú do reprezentačných priestorov, bánk, firiem, kancelárií, hál a pod. Spĺňajú najvyššie estetické kritériá funkčnosti a kvality aj najnáročnejšieho zákazníka.Existujú v pestrej farebnej škále. Ovládanie je veľmi jednoduché a to pomocou šnúry a retiazky. Vertikálne žalúzie sa skladajú z nosného profilu v bielej farbe, zvislých polyesterových lamiel zavesených na horných jazdcoch pomocou držiakov z plastu v stálofarebnom, nezrážanlivom a navyše antistatickom prevedení.

ÚDRŽBA

Žalúzie možno čistiť pomocou antistatickej kefky alebo umývaním vlažnou vodou do 30 °C s použitím čistiacich prostriedkov. Pri údržbe sa látka nesmie zlomiť ani pokrčiť!

Siete proti hmyzu

sietky

Siete proti hmyzu sú najefektívnejšou prirodzenou ochranou proti hmyzu. Aj keď je ich funkcia predovšetkým praktická, svojim dizajnom sa stávajú elegantným doplnkom okien a dverí. Z hľadiska zhotovenia a montáže sú siete proti hmyzu nenáročnou záležitosťou. Sú zhotovené zo sklovitého vlákna a sú potiahnuté plastom, ktorý nepodlieha korózií a dobre znáša teplotné rozdiely. Ponúkame aj PET siete proti hlodavcom a siete s AL- sieťovinou, vhodné na pivničné okná.

Výhodou je aj dokonalé zladenie sieťky s drevodekorom okna.

Ponúkame aj dverové siete so samo-zatváracím, alebo zasúvacím  mechanizmom sú vhodné na balkónové dvere.

Vonkajšie parapety

Vonkajšie parapety

Hliníkové tahané

Vonkajšie ťahané hliníkové parapety, znesú všetky nároky kladené na tento výrobok. Tieto vysoko kvalitné parapety sú vyrábané z ťahaného profilu. Takto upravený parapet je pripravený na tie najtvrdšie poveternostné podmienky.

Vonkajšie parapety z ťahaného hliníku sa vyznačujú predovšetkým vysokou mechanickou odolnosťou. Hrúbka hliníku závisí na šírke parapetu (1,8 až 2,8 mm). Na požiadanie je možné tieto parapety dodať aj v iných ako základných dezénoch (biela, strieborná, bronzová, hnedá, svetlo hnedá) a to napríklad v odtieňoch modrej, žltej a pod. K dispozícii je celá škála RAL.

parapety1

Výhody hliníkových tahaných parapetov

Existuje veľa výhod tohto typu povrchovej úpravy. Zo všetkých vyberáme aspoň niekoľko najvýznamnejších:

 • vysoká stabilita a odolnosť voči vonkajším vplyvom (kyslé dažde, znečistené ovzdušie a pod.)
 • pri montáži okien odolnosť voči poškodeniu prostriedkami stavebnej chémie (vápenné omietky, penetrácia a pod.)
 • prakticky neobmedzená farebná škála (RAL odtiene za príplatok)

parapety2

Hliníkové ohýbané

Ohýbané parapety majú porovnateľnú estetickú hodnotu a trvanlivosť oproti parapetom z ťahaného hliníka, za výrazne nižšiu cenu. Stávajú sa tak dostupnými pre všetkých, ktorí hľadajú kvalitné a pri tom cenovo prijateľné parapety pre svoje okná.

ALU okná a dvere Piešťany

Materiál, z ktorého sú vyrobené, je hliníkový plech z polyesterovým povlakom, čo zaručuje dlhoročnú trvanlivosť, odolnosť a tiež stálofarebnosť bez náročnej údržby. Ohýbané parapety sú vyrábané v hrúbke 1,2 mm. Sú dodávané v dvoch základných odtieňoch RAL 8019 a RAL 9016. Parapety sú vyrábané v šírkach 150 až 350 mm. Sú dodávané v ochrannej fólii.

Vnútorné parapety

Vnútorné parapety

Parapetné dosky ERGIS

Vodotesný okenný parapet s dlhou životnosťou vyrobený extrúziou PVC. Vo vnútri sa nachádzajú výstuhy trojuholníkového tvaru. Vďaka týmto výstuhám je veľmi pevný a preto odoláva aj menším nárazom. Vďaka použitému materiálu je 100% vodotesný. To znamená, že neabsorbuje vodu a nedeformuje sa. Je vhodný aj do vlhkých priestorov.

ALU okná a dvere

Tieto parapety sú dodávané v štyroch druhoch dekorov a jeho povrch je vysoko odolný proti mechanickému poškodeniu. Je odolný proti mechanickému poškriabaniu aj proti zanechaniu farebných škvŕn. Parapety Ergis nie je potrebné osobitne udržiavať. Dajú sa čistiť bežnými domácimi čistiacimi prostriedkami.

Drevotrieskový parapet

Základom parapetnej dosky je nosič, ktorý sa vyrába z 20 mm vodeodolnej DTD dosky. Povrch parapetnej dosky je potiahnutý HPL laminátom o sile 0,8 mm a spodná vrstva je opatrená protiťahovou fóliou, ktorá zabezpečuje ochranu pred deformačnými vplyvmi. Všetky rezné hrany musia byť chránené pred vlhkosťou. K tomu sú použité bočné PVC krytky, hranovacie pásky a silikónové tmely pre utesnenie špár. Parapety ponúkame v 9 základných dekoroch. Vďaka tejto širokej kolekcii sa parapety dajú dobre zladiť s interiérom a oknami Vášho domova.

Vlastnosti drevotrieskových parapetov

 • ľahká údržba a montáž parapetov
 • parapety sú stálofarebné a odolné proti UV žiareniu
 • všestranné použitie
 • laminát odolný proti bežným chemikáliám, vriacej vode a vysokým teplotám
 • zdravotne nezávadný výrobok
 • dlhá životnosť parapetných dosiek
 • jednoduchá montáž
 • priaznivá cena

 

© Copyright - ProfiPLAST SK - Vytvorila spoločnosť KAPA Studio s.r.o.